DO NOVÉ SEZONY S OBMĚNĚNÝM KÁDREM

přečteno 1 972x

Před novou sezonou doznal kádr vcelku výrazných změn, což je v dorosteneckých kategoriích běžnou praxí, nicméně tentokrát se pohybu na soupisce událo opravdu hodně. Jádrem i pro letošní sezonu zůstává mistrovská parta ze sezony minulé, jenže zatímco v kolonce odchodů se objevilo pouze 5 jmen, v příchodové kolonce registrujeme hotovou smršť nových tváří.

Na brankářském postu došlo k výměně kus za kus. Do kategorie mužů se přesunul Adam Majerníček, kterého v současnosti může na střídavé starty využívat kladenský Jungle Fever a samozřejmě A – tým Alpiqu. Naopak v kádru zůstal jeho mladší kolega Jaroslav Keimar, který v letošní sezoně utvoří maskovaný tandem s Karlem Pláničkou, někdejším brankářem pražského Kert Parku, který do Alpiqu zavítá prozatím na roční hostování.

V obranných řadách v příští sezoně nebudete vídat Matouše Soukupa, který po přechodu mezi muže zvolil angažmá v blízkém Novém Strašecí. Dále se již kladenská sestava nebude moci spoléhat na Davida Bundu, který již bude také spadat do mužské kategorie. Jeho další hokejbalové kroky jsou velkou neznámou, nicméně momentálně se naplno věnuje svým hokejovým povinnostem v juniorce kladenských Rytířů. Posledním hráčem na odchodu je Jakub Sýkora, který se rozhodl svá další hokejbalová dobrodružství prožívat se svým mateřským Rakovníkem v 1. národní lize mužů. Klukům samozřejmě přejeme hodně štěstí, nyní je však čas podívat se na tváře nové. Defenzivní val vyztuží kolínský rodák Luboš Novotný, kterého jsme v posledních letech na hřišti mohli vídat v trikotu Hostivaře. Dalšími nováčky jsou Dominik Tománek a Ondřej Bešťák, kteří oba přicházejí ze zdejšího mladšího dorostu. Při starém zůstalo u kapitána Petra Fenyka, který by i letos měl táhnout tým za úspěchy, stejně tak zůstává spolehlivý Lukáš Knobloch, v obou případech se jedná o základní stavební kameny defenzivy. Dosud nejasná je situace okolo Františka Plimla, který se v současnosti připravuje s A – týmem, kde již nakoukl do Extraligy mužů, nicméně jeho start v dorostenecké kategorii určitě není vyloučen. Posledním z obránců je David Procházka, který by stejně jako v předchozím roce mohl do staršího dorostu nakouknout na bázi postaršení, nicméně momentálně se s ním počítá spíše jako s tahounem mladšího dorostu.

Útočné řady vlastně přišly pouze o Michala Potěchina, kterého již do dorosteneckých klání nepustí věková hranice a v nadcházející sezoně by se tak po skončení svých hokejových povinností mohl objevit v kádru znovuzrozeného B – týmu mužů, který působí v místní okresní lize. Naopak příchod hlásí Stanislav Tvrz, který se k hokejbalu vrací po delší pauze, před kterou působil v kádru pražské Hostivaře, kde sbíral zkušenosti v 1. národní lize mužů. Obnovená premiéra čeká Petra Hajna, který si od hokejbalu také řádnou chvilku odpočinul, nicméně v jeho případě jde o návrat do dobře známého prostředí. Do kádru se opět vrací hračička Jan Prokop, který loňské jaro trávil v mateřském Rakovníku, kde se zdejším A – týmem vybojoval postup do 1. ligy. Od letošní sezony budeme v kádru vídat také hráče postoupivší z mladšího dorostu, konkrétně jde o Daniela Pateru, Štěpána Důrase, Kryštofa Šneberka a Daniela Vaňa. V případě druhých dvou jmenovaných se jedná o zápůjčku z nedalekého Nového Strašecí. Čerstvou zprávou je pak střídavý start berounského forwarda Marka Kohouta, jehož starší bratr Martin již třetí sezonu úspěšně působí ve zdejším A – týmu. Opětovný návrat na palubu si po několikaměsíční pauze užívá i někdejší obávaný střelec Jakub Teinitzer, který patří k služebně nejstarším hráčům kladenské líhně. Z předchozí sezony můžeme v kádru najít jména jako Jakub Arlt, Ondřej Zmeškal, Lukáš Hudec, Lukáš Píša, Patrik Koželský a Jakub Štekl. Jakub Haisman je momentálně stejně jako František Pliml členem A – týmu, avšak i v dorostenecké kategorii by se ještě letos měl představit. Jarní část by snad mohla v dobré zdravotní kondici zastihnout Šimona Míku, kterého po operaci ramene ještě čeká několik týdnů pobytu na marodce. Stejně jako loni by se v jarní části sezony mohli představit i Adam Kubík a Tomáš Fejfar. Kubík se momentálně naplno věnuje hokeji, Fejfar opět září v nejvyšší mužské soutěži v dresu mateřského Kert Parku, start ani jednoho z nich však není možné vyloučit. Z kádru mladšího dorostu by pak mohl do sezony nakouknout i Matěj Hudec, Lukášův mladší bratr, který se již představil proti Litoměřicím.

Jedna změna se také udála v realizačním týmu, kdy dlouholetého asistenta a funkcionáře Milana Vávru zastoupí vášnivý řidič Vladimír Píša z Kolína. Na svých osvědčených místech pak zůstávají asistent trenéra Martin Knobloch a samozřejmě hlava trenérského štábu v osobě Josefa Moravce.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI