PLIML SE UZDRAVIL, DĚDIČ VRÁTIL. MARODÍ ALE NOVÁK

přečteno 493x

Hokejbalisté Alpiqu Kladno se připravují na novou sezonu jen s málo změnami, ale zajímavými. Trenéři Kadlec s Maršnerem přivítali zpět tři čtvrtě roku po operaci obránce Františka Plimla a do kádru se vrací také jeden veterán, rekordman v počtu extraligových titulů Michal Dědič.

„Chystáme se třikrát týdně a kluci k tomu přistupují tradičně ohromně. Jsem spokojen,“ chválí mužstvo trenér Drahomír Kadlec a zamýšlí se i nad navrátilci do sestavy: „Franta začal po zranění konečně naplno, nechtěli jsme nic uspěchat. Je na něm vidět obrovská chuť do hokejbalu, pracuje výborně. Co se týče Michala, ten po červnovém mistrovství světa nebyl zdravotně v pohodě, bolela ho ruka. Měl by být velkou posilou, ale zatím ho chválit nebudu, ať si chvíli počká,“ směje se kouč, který dokonce veterána zařadil v přípravě mezi bažanty. „Dlouho nehrál, musí začít od začátku,“ chechtá se Kadlec.

Vtipnou notu mu kazí i jedna vážná disharmonie. Vážné zranění si přivodil Patrik Novák, talentovaný univerzál schopný zahrát v obraně i útoku je po operaci ramene. K dispozici bude nejdřív za šest neděl. „A to budeme muset zvážit. Rameno k hokejbalu jaksi potřebujete nutně a je to mladý kluk, který může hrát ještě deset let. Uděláme to jako s Frantou Plimlem, nic nebude uspěchávat,“ hlásí kouč.

Ten už není koučem reprezentačního týmu České republiky, když se ani nepřihlásil do pro sebe urážejícho výběrového řízení, v němž o novém trenérovi rozhodovali odborníci z jiných sportů. Od Miroslava Zadáka, někdejšího hráče Kladna a dnes trenéra a manažera, však dostal do nabídku, aby vedl českou reprezentaci organizace WBHF na MS v Moskvě (10. – 18. 6.). Obě strany ještě dohodu ladí, ale vypadá to, že Kadlec u reprezentace tímhle způsobem přece jen zůstane. „Mě hokejbal baví, proto jsem kývl. Ale definitivní dohoda ještě nepadla,“ upřesnil někdejší hokejový reprezentant.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI