so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Final Four Českého poháru: Torzo Kladna vydřelo bronz jako loni
Novinky A-tým

Final Four Českého poháru: Torzo Kladna vydřelo bronz jako loni

​Stejně jako loni obsadili hokejbalisté Kladna and Final Four Českého Poháru třetí místo. Semifinálový soupeř z Hostivaře byl v jejich aktuálním personálním složení nad jejich síly, i když Nakonec padli jen o gól. V neděli si už doslova torzo sestavy poradilo s druholigovou Opavou.

Kladnu se sice nějací borci dali dohromady, ale pořád chybí velká síla v podobě Pospíšila, Krále, Špačka a samozřejmě Procházky se Schnaubeltem. Proti nabité Hostivaři proto tým tahal od začátku za kratší konec, hlavně se mu nepovedla druhá třetina. V té třikrát inkasoval a sám se trefil jen zásluhou mladíka Roda.

Zdálo se, že Hostivař v klidu náskok udrží, ale necelých pět minut před koncem využil přesilovku tvrdou ranou Důras a pak byl najednou výsledek na vážkách a Hostivař se o postup obávala.

"Soupeř vyhrál zaslouženě, po většinu zápasu byl lepší, ale nám výborně chytal Leoš Gerlich a do zápasu jsme se vrátili. Klidně jsme mohli i vyrovnat," mínil asistent trenéra Kladna Jaroslav Procházka.


HBC Hostivař – HBC Kladno 3:2 (0:0, 3:1, 0:1). Branky a nahrávky: 20. Diviš (D. Vaniš), 25. J. Vaniš (Diviš, Taufer), 26. Kudela (Kucharčík, Čejka) – 23. Tyč (Soukup), 41. Důras (Adam)

Kladno: Gerlich – Barták, Dědič, Drechsler, Kastner, Markytán, Soukup, Teinitzer – Adam, Důras, Jedelský, Patera, Potěchin, Pražák, Rod, Rychlý, Šimůnek, Slavík, Šmíd.

V boji o třetí místo čekalo na Kladno největší překvapení poháru – prvoligové Opava. Od mistrovského KERT Parku dostala v pátek 11 branek, ale s Kladeňáky sehrála vyrovnanou partii. Favorit vyhrál 2:0 zásluhou tref Pražáka a Singera. Paradoxně oba se trefili v oslabení.

Jaroslav Procházka vysvětlil, proč za jeho tým naskočilo do pole před gólmana Jirotku jen dvanáct mužů. „Přijel sice Jirka Singer, ale juniory jsme poslali na jejich extraligový zápas v Hostivaři, volno dostali také Adam s Markytánem. I tak jsme to nějak zvládli, byť protivník hrál snaživě a dobře a měl dost šancí. Nicméně Jirotka chytal výborně,“ pochválil také druhého brankáře sám bývalý gólman Jaroslav Procházka.

Třetí místo v České poháru bere. „Je to medaile a zdravotní stav týmu aktuálně není dobrý, chybí nám důležití hráči. Dohromady se chceme dát hlavně na play-off,“ dodal Jaroslav Procházka.

Kladeňáky čekají ještě dva zápasy v základní části extraligy, oba na půdě soupeřů (KERT Park a Plzeň). Jejich čtvrté místo už se může změnit směrem nahoru jen teoreticky, směrem dolů už nikoliv.

HBC Kladno – IHC Jaselská Opava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 24. Pražák (Kastner), 35. Zpěvák (Důras, Teinitzer).


Kladno: Jirotka – Barták, Dědič, Soukup, Teinitzer – Důras, Kastner, Potěchin, Pražák, Rychlý, Singer, Slavík, Šmíd.


30.03.2024
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner