so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
DOROST: Mistři! Dorost se podruhé v řadě dotkl hokejbalového nebe
Novinky mládež

DOROST: Mistři! Dorost se podruhé v řadě dotkl hokejbalového nebe

Velký úspěch kladenského hokejbalu! Dorostenci po roce opět dokráčeli až na vrchol a obhájili titul mistra republiky. Na závěrečném turnaji mistrovství ČR ve Svitavách ztratili jediný zápas v základní skupině, ve vyřazovacích bojích ale byli neomylní a ve velkém finále porazili Ústí nad Labem jasně 4:1.

Cesta na vrchol přitom nebyla poseta růžemi. Jako třetí tým západní divize po základní části museli kladenští dorostenci o účast na finálovém turnaji sehrát kvalifikační turnaj v Praze. Vydařil se jim ale na jedničku. Kert Park Praha a Svitavy porazili shodně 5:1 a Heřmanův Městec roznesli vysoko 10:3.

Do finálového turnaje ve Svitavách vstoupili výhrou 6:1 s Pardubicemi. Pak ale narazili na neoblíbeného soupeře z Berouna, kterému podlehli 2:6, a v semifinále tak museli zabojovat proti nejlepšímu nasazenému týmu ze druhé skupiny – pardubickému Svítkovu.

Začali skvěle. Brzy se ujali dvoubrankového vedení, jenže soupeř postupně otočil na 3:2 a alespoň remízu po základní hrací době zachránil dvě a půl minuty před koncem Jiří Rod. V prodloužení branka nepadla a souboj dospěl do nájezdů, v nichž skvěle zachytal Marek Štěpánek a proměněné pokusy Jiřího Roda s Filipem Jedelským znamenaly postup do finále.

To mělo o poznání hladší průběh, zejména zásluhou Marka Daníčka, který Ústí nad Labem sestřelil čtyřmi brankami, z toho dvěma ve vlastním oslabení. Ač na listině střelců září jediné jméno, nejen za finále je třeba vyzdvihnout týmový výkon s poctivou hrou na obou koncích hřiště. Zejména na obranné půlce hokejbalisté ukázali, jak se bojuje za Kladno a právem obhájili titul dorosteneckých mistrů.

Mistrovská sestava Kladna: Marek Štěpánek, Josef Novák – Lukáš Bratrů, Miroslav Petrášek, Jan Ryska, Petr Špalek, Michal Tomášek, Dominik Bažant – Marek Daníček, Filip Jedelský, Jáchym Jelínek, Jiří Rod, Vojtěch Vela, Marek Schönherr, Šimon Drechsler, Filip Novotný, Michal Schnaubelt. Trenéři: Jaroslav Ježek, Vojtěch Butor, Miroslav Mach, Jiří Vela.

19.06.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner