so 13. 4.
HBC Plzeň HBC Kladno
2:1
Reportáž
Trenér nejmenších Rysů Tomáš Jelínek: Opět jsme se rozrostli o mnoho nových hráčů
Novinky mládež

Trenér nejmenších Rysů Tomáš Jelínek: Opět jsme se rozrostli o mnoho nových hráčů

Kladenská hokejbalová mládež i letos ukázala, že patří k republikové špičce. Nejmenší rysové sehráli desítky turnajů v nejrůznějších formátech a zaznamenali velký výkonnostní posun. Sezonu jsme hodnotili s hlavním trenérem přípravky Tomášem Jelínkem.

Jak bys celkově zhodnotil sezonu nejmenších rysů?

Celkově sezonu považuju jednoznačně za pozitivní. Rozrostli jsme se o mnoho nových hráčů, na minipřípravkách jsme zvládli dokonce postavit v jednom turnaji tři týmy, hráči se zlepšovali a na tréninky a z tréninků chodili s nadšením.

Kolika turnajů se týmy přípravek, minipřípravek a mikropřípravek zúčastnily?

Mikropřípravka sehrála čtyři turnaje, minipřípravka nějakých 14 turnajů a podobné to bylo i s přípravkou. Také s herní praxí můžeme být spokojeni.

Kolik se celkem v sezóně v nejmenších kategoriích zapojilo hráčů?

V minipřípravce nejvíc, tam věkově spadalo 35 hráčů. V přípravce se zapojilo 17 hráčů, kteří do ní spadají ročníkově – to znamená ročníky 2012 a 2013 a v průběhu sezony tým doplňovali mladší kluci.

Jaké momenty považuješ za vrchol sezony?

Co se týká minipřípravek, tam musím zmínit domácí turnaj Rys Cup a také turnaj v pardubické Enteria aréně. Na obou jsme se potkali s kvalitními soupeři z jiných regionů. Pro přípravku byl vrcholem turnaj Mixle pixle v České Třebové a Nižborský pohár, kde hráči předváděli skvělé výkony s maximálním nasazením.

Jak jsi spokojen s přístupem hráčů?

Za mě panovala převážně spokojenost. Na tréninku makají, chodí sem rádi, posouvají se a dělají nám radost i výsledky, i když ty zatím nejsou tolik podstatné.

10.07.2023
Redakce
Sdílet na sociálních sítích
banner